Akşener’den hükümete hodri meydan: Şu meşhur 5 müteahhidinizin garantili işlerinde de euroyu 6,29’a sabitleyin

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Piyasada birçok ilacın bulunmadığını belirten Akşener, ilaçta euro kurunun 6,29 liraya sabitlenmesini eleştirdi. Hükümete çağrı yapan Akşener, aynı politikanın elektrik ve akaryakıtta da uygulanmasını istedi.

Akşener’in açıklamaları şöyle:

Fiyatınızı belirledim. Ya bu fiyata satarsınız ya da bu fiyata satarsınız deniyor. Gerçek kur 16 lirayı aşmış bunlar 6 liradan hesap yapıyor. Madem öyle buradan iktidara bir teklifte bulunmak istiyorum. Madem devlet olarak ilacı alırken euroyu 6,29 lira olarak kabul ediyorsunuz, o zaman akaryakıt fiyatlarında da elektrik fiyatlarında da şu meşhur 5 müteahhidinizin garantili işlerinde de, köprülerinde de, yollarında da euroyu 6,29 liraya sabitleyin bakalım.

“5’Lİ ÇETEYE KIYAMAZ”

Hodri meydan ama bay krizin bunu yapamayacağını biliyorum. Neden yapamaz biliyor musunuz? Isparta‘yı karanlıkta bırakan, paralı yolları darphaneye çeviren, şehir hastaneleri üzerinden milletin sırtına kene gibi yapışan 5’li çeteye kıyamaz da ondan.

“BU SAÇMALIĞA SON VERİN”

Yine de sorumlu muhalefet anlayışımız gereği iktidarı bir kez daha uyarıyorum. Bu saçmalığa son verin. İlaç yokluğunun bir krize dönmesini engellemek için derhal bir adım atın. İlaç fiyatlarının belirlenmesindeki kriterleri yeniden değerlendirin. Bir an önce gerçekçi bir kur düzenlemesi yapın ki milletimiz daha fazla ilaç sıkıntısı çekmesin.”

“BİZ ARTIK BİR SİYASİ PARTİYLE DEĞİL, KÖTÜLÜKLE MÜCADELE EDİYORUZ”

Bu saray çok acayip bir yer. Adeta, masalsı bir dünya… Mesela, geceleri gelen rantçıları var. Aynı diş perisi gibi, sarayın da rant perileri var. Çünkü bu periler biliyor ki Sayın Erdoğan, geceleri elinde kalemle bekliyor. “Geçerken uğradık, şöyle bir rantımız var.” diyene, basıyor imzayı… Ancak gariptir, O kalemi bir gün de milletin menfaatine kullanmayı akıl etmiyor, edemiyor. Çünkü bu arkadaşımız artık milletin değil, rantçıların adamı. Onun için, bugün gelinen noktada biz artık bir siyasi partiyle mücadele etmiyoruz. Biz, artık kötülükle mücadele ediyoruz. Bu mücadele artık, iyiyle kötünün, hakla batılın, haklıyla zalimin mücadelesi.

“BU SEÇİM HELAL İLE HARAM ARASINDA OLACAK”

Şimdiden ilan ediyorum; o sandık, er ya da geç gelecek. Ve o sandık geldiğinde, biz de bir seçim yapacağız. Bu seçim, sadece Cumhurbaşkanını veya milletvekillerini belirleyeceğimiz, bir seçim olmayacak. Bu seçim helal ile haram arasında olacak. Bu seçim, millet iradesi ile rantçı vesayeti arasında olacak. Ez cümle;bu seçim, iyi ile kötü arasında olacak. Ve o gün geldiğinde, İyiler mutlaka kazanacak!”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir