Boyabat’ın Gezilecek Yerleri

Yıllardır üst üste Türkiye’nin en mutlu şehri seçilen Sinop, her ilçesiyle ayrı güzelliklere ev sahipliği yapıyor. Sinop’un Boyabat ilçesi geçtiğimiz yıllarda çekilen “Nasipse Olur” filmi ile şehrin popüler noktalarından birine dönüştü. Yapımcı Vahdet Erdoğan, filmle birlikte ilçeye gösterilen yoğun ilgiden memnun olduğunu belirtirken, Boyabat ilçesinde gezilecek çok güzel yerler olduğunun altını çizdi. İşte Nasipse Olur filminin devamının da çekilecek şirin ilçe Boyabat’ın güzellikleri;
Boyabat Osmanlı Evleri
Osmanlı İmparatorluğu’nun simgelerinden olan tarihi ahşap evler, tüm ihtişamıyla Boyabat sokaklarını süslüyor. İki katlı sevimli Osmanlı evleri, geçmiş mimarisini en güzel şekilde bugüne taşıyor, ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor.
Boyabat Kalesi ve Yeraltı Şehri
Boyabat Kalesi ihtişamlı görüntüsüyle ziyaretçileri büyülerken yeraltı şehriyle şaşkınlığa uğratıyor. Kale ziyaretine gelenler kalenin altında kalan bambaşka bir şehirle karşılaşıyor. Sinop’un belki de ne çok ziyaret edilen yerlerinden biri olduğu için özenle korunuyor, girişleri ise ücretsiz tutuluyor.
Erfelek Şelalesi
Boyabat Erfelek Şelalesi şüphesiz ilçenin en özel manzaralarından birine ev sahipliği yapıyor. Yemyeşil bir vadi olan şelale, gezmek, doğa yürüyüşü yapmak, piknik ya da kamp etkinlikleri düzenlemek için şahane bir doğa sunuyor.
Tarihi Sinop Cezaevi
Boyabat ilçesinin tarihi yönünü temsil eden tarihi cezaevi, ünlü dizilerin, filmlerin çekildiği bir yapı aynı zamanda. Şimdilerde müze olan cezaevi, etkileyici bir turla ziyaretçilerin yakın geçmişe yolculuk etmesini sağlıyor.
VAHDET ERDOĞAN KİMDİR?
Vahdet Erdoğan, İş İnsanı ve Sinema Yapımcısı. Nasipse Olur isimli sinema filminin yapımcılığının yanı sıra, Boyabat 1868 Spor Kulübü Başkanlığı’nı da yürütmektedir.
1979 yılında Sinop’un Boyabat ilçesinde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi İstanbul Üsküdar’da okudu. Üniversite eğitimini halkla ilişkiler alanında tamamladı.
Üniversite eğitiminden sonra kurumsal ve stratejik yönetim, sosyal sorumluluk, reklamcılık, organizasyon ve siyasal iletişim alanlarında eğitimler aldı. Siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, sosyal sorumluluk projelerinde görevler aldı, yöneticilikler yaptı. Seyahat etmek, sosyal sorumluluk projelerinde görev almak, film izlemek hobileri ve uğraşıları arasında yer almaktadır.
Reklam, tasarım, matbaa ve organizasyon alanlarında faaliyet gösteren farklı kuruluşlarda çalıştıktan sonra 2003 yılında Greenart Group’u kurdu.
Grup bünyesinde ajans, organizasyon, outdoor reklam, prodüksiyon, araştırma ve yayıncılık hizmetlerinde faaliyet gösteren şirket ve markalar yer almaktadır.
Halen Greenart Group’un yönetim kurulu başkanlığının yanı sıra TÜRK KIZILAYI Genel Merkez Delegeliği, İstanbul Gazete ve Medya Habercileri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Boyabat 1868 Spor Kulübü Başkanlığı’nı yürütmektedir.
Mevcut çalışmalarını sürdürürken GREENART Prodüksiyon bünyesinde film yapımcılığına başladı, ilk sinema filmi Nasipse Olur’u 2020 yılında seyirciyle buluşturdu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.