Isparta’da bir ayda iki kere elektrik kesintisi yaşandı 3 kişi görevinden alındı

Birgün’ün haberine göre, 2 Mart’ta başlayan yoğun kar yağışı Isparta‘da hayatı olumsuz etkiledi. 24 saati aşkın elektrik sıkıntıları yaşandığı Isparta’da AEDAŞ Genel Müdürü, Sistem İşletme Direktörü ve Isparta İl Müdürü görevden alındı.

3 KİŞİ GÖRECDEN ALINDI

Isparta’yı bir ay ara ile etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve buz yükü nedeniyle enerji hatlarında meydana gelen arızaların ardından Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş (AEDAŞ) Yönetim Kurulu, üst düzey kademede değişikliğe gitti. AEDAŞ Genel Müdürü, Sistem İşletme Direktörü ve Isparta İl Müdürü, 4 Mart 2022 tarihi itibarıyla görevlerinden alındı.

AEDAŞ Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, Isparta’da 400’ü aşkın saha personeli, 100’ü aşkın araç ve iş makinesiyle bölgenin her noktasının enerjilendirilmesi için var gücü ile çalışıldığı belirtilerek, “Kar ve buz yükünün enerji nakil hatlarında yarattığı hasarın bir an önce giderilmesi, kentin enerji altyapısının güçlendirilmesi şirket olarak en büyük önceliğimiz. İklim koşullarının zorlayıcı etkisini de göz önünde bulundurarak bölgeye yönelik yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Isparta’da benzer bir sürecin bir daha yaşanmaması için tüm enerjimiz ile çalışmaya ve yatırımlarımızı artırarak güçlendirmeye devam edeceğiz” sözlerine yer verildi.

50 SAATTEN FAZLA ELEKTRİK KESİNTİSİ YAŞANMIŞTI

Isparta’da 3 Şubat’ta başlayan 2 günden fazladır etkili olan yoğun kar yağışı,birçok mahallede elektrik kesintilerine neden olmuştu. Isparta’da yoğun kar yağışının ardından yaklaşık 50 saatten fazla süren elektrik kesintisi, hayatı durma noktasına getirdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir