Isparta’da köpekten kaçan üniversiteli kız otomobilin altında kaldı

Isparta‘da dün akşam saatlerinde İstanbul Caddesi üzerinde Süleyman Demirel Üniversitesi Psikoloji Bölümü 1. sınıf öğrencisi Rabia Kallı, arkadaşı Hilal Topçu ile birlikte yurda doğru yürürken köpek sesi duyunca korkup yola fırladı. Yoldan geçen A.Y.’nin kullandığı otomobil, Kallı’ya çarptı. Ağır yaralanan Kallı, ihbarla gelen 112 Acil Servis ekipleri tarafından SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı. Kallı, buradaki müdahale sonrası yoğun bakımda tedaviye alındı.

“KÖPEKTEN KORKTUĞU İÇİN YOLA FIRLAMIŞ”

Muğla‘nın Milas ilçesinde yaşayan Rabia Kallı’nın ailesi, haberi alır almaz Isparta’ya geldi. Hastanede açıklamada bulunan baba Emin Kallı, “Maalesef acı bir durum. Kızımın trafik kazası geçirdiğini öğrendik, apar topar buraya geldik. Anlatıldığına göre köpekten korkmuş, korktuğu için hemen yola fırlamış. Yola fırlayınca geçen araç çarpmış. Tahmin ediyorum araç da hızlı olmamış olsaydı birkaç sıyrıkla atlatırdı. Şu an kendisi yoğun bakımda, umutla bekliyoruz” dedi.

Köpekten kaçmak isterken otomobilin altında kalan üniversite öğrencisi kız ağır yaralandı

ARKADAŞI KORKU DOLU ANLARI ANLATTI

Olay sırasında Rabia Kallı ile beraber olduğunu belirten Hilal Topçu ise şöyle dedi: “Biz yurda doğru yürüyorduk. El ele tutuşuyorduk bir anda Rabia bana ‘Hilal köpekler üzerimize geliyor’ dedi. ‘Ne köpeği’ dedim görmemiştim. ‘Hilal köpekler üzerimize doğru geliyor, koş’ dedi. Can havliyle bir anda kendini yola attı. Ben de elini tutuyordum. Sonra direkt yola baktım, araba geliyordu. Ne kendimi ne onu durduracak vaktim vardı. Hiç bir şey yapamadım o an.”

“BAŞIBOŞ KÖPEKLERE ÇÖZÜM BULUNSUN”

Hilal Topçu, Isparta’da başıboş köpek sorunu olduğunu belirterek, “Başıboş çok köpek var. Rica ediyorum buna çözüm bulunsun” dedi.

Köpekten kaçmak isterken otomobilin altında kalan üniversite öğrencisi kız ağır yaralandı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.